Topkapı Sarayı Belgeseli

Eklenen bölümler Belgeseller, Gizem Filmleri

Discovery channel farkıyla topkapı sarayı belgeselini izleyebilirsiniz imkanı olmayan istanbula gitme şansı olmayan , istanbulda yaşamayan kişiler için topkapıyı en ince ayrıntılarına kadar tanıma fırsatı yakalayabileceğiniz bi belgesel. Yinede istanbula gelip yerinde görmek isteyenler için Topkapı Sarayı Müzesi’nin açık olduğu günler :

Topkapı Sarayı Müzesi Salı günleri kapalıdır. Diğer günler, 9.00-17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

2009 yılı Dini ve Resmi Bayram günleri; 1 Ocak 2009 Yılbaşı, 23 Nisan 2009 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs 2009 Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos 2009 Zafer Bayramı, Ramazan Bayramı, 28 Ekim 2009 (yarım gün) Cumhuriyet Bayramı, 29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı, Kurban Bayramı olarak kutlanacaktır. Dini bayramların ilk günü müze, 13:00′ten itibaren açıktır..

Topkapı Sarayı Müzesi giriş biletleri nereden ve kaç liraya alınabilir ?

Topkapı Sarayı Giriş Biletleri Sadece Topkapı Sarayı Müzesi 1. Avluda bulunan bilet gişelerinden temin edilir. Harem için ayrıca bilet almak gerekmektedir. Topkapı Sarayı Müzesi giriş ücreti yerli ve yabancı ziyaretçiler için 20 (yirmi) YTL’dir. Harem giriş bileti yerli ve yabancı ziyaretçiler için 15 (onbeş) YTL’dir. Harem giriş biletleri ayrıca Harem girişindeki gişede de satılmaktadır.

One Response to “Topkapı Sarayı Belgeseli”

  1. osmanlı Says:

Yorum Yazın